Zawody triathlonowe pod dachem – doskonały sposób na sprawdzenie formy przed sezonem

06 kwietnia, 2021

Nasi zawodnicy Michał Urbański oraz Bartosz Matusiewicz wzięli udział w zawodach Indoor Triathlon, które odbyły się  28.02 w Warszawie oraz 21.03 w Piasecznie. Był to najważniejszy sprawdzian przed Citi Handlowy IRONMAN 5150 Warsaw, które 6 czerwca 2021 zaplanowane są w stolicy.

Po wielu miesiącach treningów na trenażerach oraz pod dachem mieliśmy możliwość zweryfikować plany treningowe. Zarówno dla Michała jak i Bartka były to pierwsze w życiu zawody w takiej formule, dla tego drugiego był to całkowity debiut w połączeniu pływania, roweru oraz biegu.

Pomimo ogromnych emocji i nerwów zawodnicy spisali się doskonale. Wszystkie odcinki pokonali w zakładanym tempie i w doskonałej kondycji dotarli do mety. Najważniejsze w tym stracie było oswojenie ich z procedurami oraz specyfiką następujących po sobie różnych aktywności oraz dodanie wiary we własne siły.

Dla trenera to był niezbędny punkt do weryfikacji założonych celów i ustalenia dalszych przygotowań na najbliższe miesiące przed zawodami.

Dzięki fantastycznej atmosferze i otwartości organizatorów ze Sport Evolution, chłopaki zostali przywitani jak prawdziwi mistrzowie. Dodatkowych emocji dodawał fakt, że Bartosz wystartował 21 marca w Światowym Dniu osób z zespołem Downa i jako pierwszy w historii Polak z tą wadą genetyczną ukończył zawody triathlonowe.

Fot. Bartłomiej Zborowski 

slajd