Zawody triathlonowe pod dachem – doskonały sposób na sprawdzenie formy przed sezonem

20 sierpnia, 2023

Od roku 2021 triathlon dołączył do dyscyplin, które trenują nasi podopieczni. 

To w tym roku odbyły się dwa przełomowe wydarzenia. Michał Urbański jako pierwszy Polak z niepełnosprawnością intelektualną ukończył połączenie pływania, roweru oraz biegania pod dachem na dystansie 750/20/5, a kilka tygodni później Bartosz ponownie dokonał tego wyczynu jako pierwszy polski zawodnik z zespołem Downa.

W 2022 nie zwolniliśmy tempa i dokonaliśmy kolejnego historycznego osiągnięcia. Tym razem do grona triathlonistów z nipełnosprawnością intelektualną dołączyla Natasza Jaworska, która ukończyła Holmes Place Indoor Triathlon. Równolegle z Nataszą rywalizowała sztafeta składająca się ze sportowców z zespołem Downa. Urszula Sagan (pływanie), Michał Mroziński (rower) oraz Kamil Grabowski (bieg) fantastycznie poradzili sobie z tym wyzwaniem, udowadniając jakie możliwości mają sportowcy z tym typem niepełnosprawności.

Również w 2023 roku nie mogło nas zabraknąć podczas Holmes Place Indoor Triathlon. Tym razem swój debiut zaliczył Damian, kolejny nasz zawodnik z niep. intelektualną, który zasmakował triathlonu. Dla Nataszy był to start przygotowujący do sierpniowych MP w paratriathlonie. Sztafetę tym razem utworzyło dwóch zawodników z zespołem Downa. Michał, popłyną i pojechał rowerem oraz Kamil, który pokonał odcinek biegowy. 

Fot. Bartłomiej Zborowski 

slajd